Boys Varsity Swimming · Boys Swimming finishes 2nd place at Pangborn Invitational


  Place Points
H.H. Dow High School 1st 481
Grand Blanc High School 2nd 380
Bay City Western High School 3rd 259
Heritage High School 4th 232
Midland High School 5th 172
Bay City Central High School 6th 108
Alma High School 7th 92
Lapeer High School 8th 89

200 Medley Relay
2nd (Third Division) – Kyle MacDonald, Sam Corder, Ashwin Desai, Buzz Ferguson
2nd (Second Division) – Gavin Neifert, Hunter Mather, Jonathan Carlson, Ethan Neirink
3rd (First Division) – Rohun Sharman, Brennan Cumby, Nikko Villarin, Sam Rensberger

200 Freestyle
2nd (Fourth Division) – Noah Campioni
1st (Third Division) – Carson Powers
2nd (Second Division) – Bryce Birchmeier
3rd (First Division) – Liam Mackie

200 Individual Medley
2nd (Fourth Division) – Lucas Ayers
2nd (Third Division) – Ashwin Desai
2nd (Second Division) – Brennan Cumby
3rd (First Division) – Jonathan Carlson

50 Freestyle
1st (Fourth Division) – Nolan Kildee
1st (Third Division) – Collin Alward
2nd (Second Division) – Sam Rensberger
3rd (First Division) – Nikko Villarin

100 Butterfly
2nd (Fourth Division) – Jonathan Carlson
2nd (Third Division) – Liam Mackie
2nd (Second Division) – Bryce Birchmeier
2nd (First Division) – Nikko Villarin

100 Freestyle
2nd (Fourth Division) – Noah Campioni
2nd (Third Division) – Nolan Kildee
2nd (Second Division) – Collin Alward
3rd (First Division) – Sam Rensberger

500 Freestyle
1st (Fourth Division) – Kyle MacDonald
2nd (Third Division) – Rohun Sharman
3rd (Second Division) – Sam Corder
2nd (First Division) – Carson Powers

200 Freestyle Relay
2nd (Fourth Division) – Keegan Compton, Sam Allar, Sebo Mina, Sam Ardanowski
2nd (Third Division) – Sam Corder, Ricky Diaz, Lucas Ayers, Noah Campioni
2nd (Second Division) – Nolan Kildee, Ethan Neirink, Hunter Mather, Jonathan Carlson
3rd (First Division) – Bryce Birchmeier, Collin Alward, Liam Mackie, Nikko Villarin

100 Backstroke
3rd (Fourth Division) – Landon Barker
3rd (Third Division) – Zach MacDonald
1st (Second Division) – Gavin Neifert
7th (First Division) – Rohun Sharman

100 Breaststroke
1st (Fourth Division) – Luc DesRoberts
1st (Third Division) – Hunter Mather
2nd (Second Division) – Sam Corder
2nd (First Division) – Brennan Cumby

400 Freestyle Relay
2nd (Fourth Division) – Zach MacDonald, Lucas Murray, Landon Barker, Buzz Ferguson
1st (Third Division) – Ashwin Desai, Camden Cortright, Lucas Ayers, Nolan Kildee
2nd (Second Division) – Brennan Cumby, Carson Powers, Gavin Neifert, Noah Campioni
2nd (First Division) – Liam Mackie, Collin Alward, Bryce Birchmeier, Sam Rensberger